Novinky

další » poslední »
zobrazit
Kapavka - příčiny, projevy, rizika a léčba 1/2

 Co je kapavkaZnámá sexuálně přenosná nemoc kapavka patří mezi nejčastější. Jedná se o infekční onemocnění, bakteriálního původu. Vzhledem k tomu, že se přenáší pohlavním stykem, postihuje nejčastěji… »

Syfilis - vše o této nemoci 2/2

 Příznaky a projevy nemoci syfilisNemoc má tři stádia. V prvním období, které trvá do tří měsíců od nákazy (liší se podle postupu nemoci), se objevuje na genitáliích, nebo konečníku či v dutině… »

Syfilis - vše o této nemoci 1/2

 Co je syfilisNemoc syfilis způsobuje bakterie Treponema pallidum, a je infekčně přenosná. Jak je známo, přenos se děje nejčastěji pohlavním stykem, může se objevit i přenos z kontaminovaných… »

Návod, jak poznat embolii 2/2

 Bolest i otok v dolních končetináchPříznakem plicní embolie je i bolest v dolních končetinách, nebo otok dolních končetin a často oba příznaky spolu. Nejčastěji pak bolí lýtka, a to právě… »

Seznamte se s druhy biologické léčby 2/2

 Inhibitory tyrosinkinázyZablokováním receptorů pro to, aby dále nerozšiřovaly informace a dále se neroznožovaly, respektive co se týče růstu buněk které spojují, funguje biologická léčba inhibitory… »

Seznamte se s druhy biologické léčby 1/2

 Monoklonární protilátkyPodávané látky, které jsou protilátkami danému onemocnění, jeho příčin. Vytváří se uměle a na základě antigenu, který je přítomen. Nevýhodou této léčby je právě možnost vzniku… »

Rehabilitujte po úrazu kolene efektivně. Zkuste motodlahu!

 Potřebujete se po úrazu vrátit k aktivní sportovní činnosti rychleji? Častým a namáhavým cvičením se kloub nezotavuje, spíše naopak. Do sportovního koloběhu se můžete vrátit rychleji díky motodlahám.… »

další » poslední »
zobrazit
 

Související články

Seznamte se s druhy …

Ryby na trhu autor foto Pavel Hanzal (c)

 EndosonografieVyšetření trávicího traktu, které je tak…

Seznamte se s druhy …

Jidlo hmyz Thajsko autor foto Pavel Hanzal (c)

 KolonoskopieVyšetření střev, o kterém se často žertuje,…

Seznamte se s druhy …

Poliklinika autor foto Pavel Hanzal (c)

 Inhibitory tyrosinkinázyZablokováním receptorů pro to,…

Zánět mozkových blan…

Jidlo hmyz Thajsko autor foto Pavel Hanzal (c)

 Co je zánět mozkových blanNeboli meningitida je vážné onemocnění…