Novinky

další » poslední »
zobrazit
Nejčastější úrazy při tanci 2/2

 Bolesti kyčleKyčle jsou obvykle u tance dost namáhaným kloubem. V běžném životě jej potřebujeme na ohýbání, sedání, chůzi. Při takových pohybech dochází ke stejnému zatížení, respektive ve stejném… »

Nejčastější úrazy při tanci 1/2

 Vymknutý kotníkSnad všechny tance mají společné to, že nejčastějším úrazem při tanci je právě vymknutý kotník. Tanec je pohyb rychlý, tedy obvykle a určitě pohyb jakoby trhavý, plný změn směrů, skoků… »

Nejčastější úrazy při atletice 3/3

 Zánět Achillovy šlachyJestliže sportovec nemá kvalitní vybavení, může ho postihovat častý úraz při atletice, respektive problém nemoc a to zánět Achillovy šlachy. Je tak nezbytné zainvestovat do… »

Nejčastější úrazy při atletice 2/3

 Tibiální syndromTibiální syndrom je častý úraz při atletice zvláště u začínajících aktivních sportovců. Projevuje se silnou bolestí holenní kosti. Důvod, proč k tomu dochází, je hned několik. Nejčastěji… »

Nejčastější úrazy při atletice 1/3

 OděrkyKlasické a časté úrazy obecně v atletice jsou různé oděrky, které vzniknout pádem při běhu, pohybu a které jsou sice často povrchové, ale dokážou pěkně potrápit. Kůže se hojí, rána pálí, později… »

Nejčastější úrazy při plavání 3/3

 Zlomenina páteřeBohužel existují úrazy při plavání, které mají trvalé následky a to dost vážné. S plaváním totiž souvisí i skákání do vody. Což může v neznámém terénu znamenat zlomeninu páteře, což… »

Nejčastější úrazy při plavání 2/3

 Přetížení krční páteřeHodně problémů a úrazů při plavání vzniká také špatnou technikou plavání, kdy plavec zaklání krční páteř a po celou dobu plavání ji drží v nepřirozené poloze. Tím dochází k… »

další » poslední »
zobrazit
 

Související články

Nejčastější úrazy př…

Thassos krajina u more_autor foto Pavel Hanzal (c)

Zlomenina předloktíSnowboarding je sport, kde se převáženě častý…

Nejčastější úrazy př…

Rajcatka autor foto Pavel Hanzal (c)

 OděrkyKlasické a časté úrazy obecně v atletice jsou různé…

Nejčastější úrazy př…

Zamky na Loire zamek Chanonceau autor foto Pavel Hanzal (c) 2

 Zlomenina páteřeBohužel existují úrazy při plavání, které…

Nejčastější úrazy př…

Tasticka se slonem autor foto Pavel Hanzal (c)

 Přetížení krční páteřeHodně problémů a úrazů při plavání…