Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Cvičení Recepty Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Zdravé jídlo

1 2 3 8 A B D J K L M O P R S T V Z Ž
10 nejslanějších jídel na světě – pozor na obsah soli

 Sůl nad zlato, říká známá pohádka. Bez soli si chutné jídlo neumíme představit. Naše odhady o tom, kolik soli denně spotřebujeme, i když jídla nedosolujeme, se výrazně liší od skutečnosti. Ve kterých… »

2 skvělé potraviny na cukrovku a jako prevence proti cukrovce

Cukrovka je velmi nepříjemné civilizační onemocnění, které může postihnout skoro každého, ale většinou se jedná o důsledek nesprávných stravovacích návyků nebo problémů se slinivkou z různých důvodů. My… »

2 skvělé potraviny, díky kterým zůstane vás mozek ve skvělé kondici

 Skvělá funkce mozku je základem kvalitního života. Proto Vám představujeme 2 zajímavé potraviny, které činnosti mozku podpoří. Zařadíte-li tyto potraviny na váš jídelníček pravidelně, měli byste… »

2 super potraviny, které podporují a léčí játra

 Existují potraviny, které játrům pomáhají, a naopak ty, které jim škodí. Těm škodlivým bychom se neměli vyhýbat jen v době detoxikace, ale také v jakémkoli náročném období, kdy je naše… »

3 rady, jak podpořit vůli při hubnutí a zdravé stravě

 Ať již chcete zhubnout nebo se jen snažíte o dodržování zdravé stravy, tak na vás všude čhají pokušení. Pokud pomineme klasické regály s jídlem v supermarketech a obchodech, tak nejrizikovější… »

8 základních chyb ve výživě při hubnutí

 Snažíte se zhubnout a pořád vám to nejde? Možná děláte jednu ze zásadních notorických chyb, které se lidé ne a ne odnaučit. Na první pohled se může zdát, že jde o chyby, které hubnutí nemohou výrazně… »

Arašídy a arašídový olej se představují

Zobání arašídů patří k oblíbeným činnostem mnoha lidí, a pokud pomineme riziko přibírání na tělesné váze, které může při velké konzumaci arašidů hrozit, mají arašídy úžasné vlastnosti pro lidské zdraví.… »

Bezlaktózová dieta

 Existují lidé, kteří jsou alergičtí na laktózu. To pro ně znamená, že se musí vyhýbat všem mléčným výrobkům. Mnozí z nás si život bez mléčných výrobků nedovedou představit. Pokud se však na… »

Bezlepková dieta

 Existují lidé, kteří trpí onemocněním zvaným celiakie. Jde o takové onemocnění, kde jsou lidé citliví na lepek a nesmí jej tedy konzumovat.Citlivé je tenké střevo a není schopno lepek zpracovat.… »

Dieta při cukrovce pro cukrovkáře

 Diabetes mellitus neboli cukrovka trápí velkou část naší populace. Jde o chronické onemocnění, které souvisí s poruchou metabolismu sacharidů. Jde přitom o nedostaten inzulinu v těle. V dnešní… »

Dieta při ulcerozní kolitidě a bezlepkové nemoci

 Ačkoliv je ulcerozní kolitida poměrně vzácným onemocněním, objevit se však může i vnašem prostředí. Její výskyt je nejčastější právě ve vyspělejších zemích. Jde o onemocnění střev.Typickými příznaky… »

Dieta pro krevní skupinu 0

 Lidé, kteří mají krevní skupinu 0, se mohou chlubit tím, že vlastní vůbec nejstarší krevní skupinu, původce všech dalších typů krevních skupin.Tito lidé jsou lovci, masožrouti. Pokud chcete jíst… »

Dieta pro krevní skupinu A

 Pokud máte krevní skupinu A, může se rozhodnout pro speciální způsob stravování, který se vzhledem k vašemu krevnímu typu hodí nejvíce. Podle vědeckých výzkumů jsou osoby s A krevní skupinou… »

Dieta pro krevní skupinu AB

 Máte-li krevní skupinu AB, patří mezi lidi se vzácným druhem krevní skupiny. Tato skupina je označována jako skupina současnosti a představuje nejnovější druh. Podle výzkumů je počet lidí, kteří… »

Dieta pro krevní skupiny B

 Pokud se pohybujete v oblasti diet, jistě vám neunikla dieta, která je určená pro ty, kteří mají určitou konkrétní krevní skupinu. Tento typ diety je pro zdraví opravdu prospěšný.Pokud se však… »

Jak můžeme zdravou stravou ovlivnit zdraví očí

Oči jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů. Přitom se péče o ně velmi zanedbává. Jejich zásadní význam pro náš život si většinou uvědomíme až tehdy, když se nám zrak začne zhoršovat. Co můžeme udělat… »

Jak ovlivnit glykemický index

Glykemický index ukazuje, jak rychle po snědení nějakého jídla stoupá hladina cukru v krvi. Platí, že čím rychlejší je vzestup, tím obvykle hůře, protože se jedná o náročnější vliv na slinivku, cévní systém… »

Jak předcházet žlučníkovým kamenům

Ze žlučníkových kamenů se v posledních letech stala doslova kalamita, neboť obtížemi spojenými se žlučníkem trpí velmi mnoho lidí. Přinášíme vám několik tipů, které by měli podpořit prevenci žlučníkových… »

Jak se stravovat, pokud trpíte pálením žáhy

Pálení žáhy patří mezi časté zdravotní problémy, které většina lidí řeší antacidy. My vám poradíme, jak upravit jídelníček a životní styl.1. Nepijte kávu - káva v jakémkoliv množství, druhu i konzistence… »

Jaké ovoce jíst při hubnutí?

Přestože většina diet konzumaci ovoce příliš nedoporučuje, neboť má ovoce vyšší kalorické hodnoty a příliš nepodporuje, kvůli nedostatku bílkovin, růst svalů, je možné vybrané druhy ovoce konzumovat, pokud… »

Jaké potraviny podpoří i vybělí vaše zuby

Příroda je mocná čarodějka, a proto i v případě péče o zuby nám nadělila některé potraviny, které můžou pdopořit nejenom zdravé zuby, ale dokonce i jejich čištění a částečně i vybělení zubů.PomerančePři… »

Jaké potraviny pomáhají při zánětu vaječníků

Zánět vaječníků je velmi nepříjemným onemocněním, které může vést až k neplodnosti, proto je vhodné zařadit do stravy potraviny, které proti zánětu působí preventivně.Červené vínoV boji se zánětem… »

Jakým potravinám se snažte vyhnout

Mnoho potravin není zrovna nejzdravějších, ale některé stojí opravdu za zmínka, zejména pokud patří mezi oblíbené. Nerozhodujte se podle chutě a ani podle ceny, ale pouze podle kvality a přínosu potravin… »

Jaterní dieta

 Játra jsou velmi důležitým lidským orgánem a při jejich zanedbání a neléčení některých jaterních onemocnění může dojít až ke smrti nemocného. Proto je důležité problémy s játry nepodceňovat.… »

Která jídla jsou pro malé děti nebezpečná (aneb nevhodné potraviny pro děti)

Organismus malých dětí je citlivější a proto je důležité si dávat pozor na to, jaké potraviny jim k jídlu dáváte. Můžete tím ovlivnit jejich budoucí zdraví.Děti do stáří 6 měsícůPro takto malé děti v podstatě… »

Lecitin a jeho vliv na zdraví

 Lecitin je velmi důležitá látka, nacházející se ve všech buňkách v těle. Je důležitá pro chod organismu a podílí se na mnoha tělesných funkcích. Pokud vás zajímá, jaký má lecitin vliv na zdraví… »

Máte zdravotní problémy? Poradíme vám, jaký druh medu vám pomůže

Med patří mezi zázračné potraviny. Většina jeho konzumentů rozlišuje med lesní, luční a smíšený. Ovšem medů je mnohem více a každý z nich se více hodí na konkrétní nemoci.Lipový medJednoznačně jeden z… »

Omega 3 mastné kyseliny – nutnost, nebo fáma?

 Omega 3 mastné kyseliny. Hodně se o nich mluví, o tom, jak jsou prospěšné, že je lidské tělo potřebuje. Co to vlastně tyto kyseliny jsou, proč je údajně naše tělo potřebuje a je tomu opravdu tak?… »

Potraviny jako prevence proti obtížím s jícnem

Pálení žáhy nebo zhoršené polykání, to jsou jedny z mnoha ukazatelů, že můžete mít problémy s jícnem. Jak těmto potížím předcházet za pomoci vhodné stravy vám poradí náš článek.FenyklFenykl není jen zelenina… »

Potraviny proti ucpávání cév

Ucpávání cév a křečové žíly patří mezi nejvýznamnější kardiovaskulární choroby způsobující velkou část zdravotních problémů a úmrtí západního světa. Vedle celkového zdravotního stylu a pravidelného cvičení… »

Proč jíst sushi

Sushi se u nás postupně stává módní záležitostí, zejména mezi mladší generací ale výjimkou již nejsou ani strávníci středního věku, a chladnými nenechává ani pamětníky. Otázka tedy zní - je sushi zdravé?Co… »

Raw food, aneb syrová strava

Mezi vyznavači zdravého životního stylu se rozšiřuje další trend - raw food. Jedná se o konzumaci syrové stravy bez tepelné úpravy.Vyznavači tohoto stylu jsou nazýváni vitariány. Vitariánství má ve světě… »

Snažíte se zhubnout? Na toto ovoce si dejte pozor

Ovoce obecně patří mezi potraviny, které ve většině dietních opatření je omezováno. Přesto je ovoce potřebné, a některé druhy hubnutí i podporují. To ovšem není případ následujících druhů ovoce, které… »

Sojové mléko a jeho plusy a mínusy

Sojové mléko je velmi oblíbeným nápojem jak vageanů, tak všech zastánců zdravé výživy, přičemž nejčastěji je doporučování jako alternativa ke kravskému mléku.Plusy a výhody sojového mlékaNemá laktózu -… »

Strava a zdraví našich očí

 Člověk je typický oční tvor, říkají neurologové. Zrakem totiž přichází až 80 % podnětů, které smysly vnímáme. Protože je zrak pro každého přirozeně důležité, je dobré vědět, jak prospět vašim očím… »

Trápí vás bolavé klouby? Správná výživa může pomoct!

Bolesti kloubů se stávají běžnou součástí lidských životů. Různé degenerativní a jiné onemocnění pronásledují většinu obyvatelů vyspělého světa. Důvodem jsou hlavně obezita, nedostatek pohybu a chybný… »

Včelí produkty podpoří imunitu

 Současná doba je poměrně typická zejména tím, že lidská imunita se stále snižuje a naše rezistence vůči mnohým škodlivým vlivům je na hodně nízké úrovni. Pomoct si můžeme spoustou různých přírodních… »

Výživa u dětí - 4 problematické potraviny

Výživa u dospělých a dětí ma trochu odlišná pravidla. To si mnozí rodiče často neuvědomují. Proto přinášíme pohled na co si dát pozor a čeho se vyvarovat.SójaSójové produkty jsou velmi oblíbené hlavně… »

Zázračné citrony

Citrony patří mezi nejvíce dostupné jižní ovoce, které se k nám po celý rok dováží. Je to dobře, neboť citrony v sobě ukrývají mnoho blahodárných vlivů na lidský organismus. Které to jsou?Vitamin CJedna… »

Žlučníková dieta

 Pokud trpíte onemocněním žlučníku, pomoci vám může žlučníková dieta. Strava hraje při tomto onemocnění velmi důležitou roli a tam změna stravovacích návyků může značně zlepšit váš zdravotní stav.Žlučníkovou… »

 

Související články

2 super potraviny, k…

Zeleninove trziste autor foto Pavel Hanzal (c)

 Existují potraviny, které játrům pomáhají, a naopak ty,…

Jak ovlivnit glykemi…

Vetrnik s naplni autor Pavel Hanzal (c)

Glykemický index ukazuje, jak rychle po snědení nějakého jídla…

Jaké ovoce jíst při …

Jablka autor foto Pavel Hanzal (c)

Přestože většina diet konzumaci ovoce příliš nedoporučuje, neboť…

2 skvělé potraviny, …

Ryby na trhu autor foto Pavel Hanzal (c)

 Skvělá funkce mozku je základem kvalitního života. Proto…