Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Cvičení Recepty Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Zdravé jídlo

1 2 3 8 A B D J K L M O P R S T V Z Ž
10 nejslanějších jídel na světě – pozor na obsah soli

 Sůl nad zlato, říká známá pohádka. Bez soli si chutné jídlo neumíme představit. Naše odhady o tom, kolik soli denně spotřebujeme, i když jídla nedosolujeme, se výrazně liší od skutečnosti. Ve kterých… »

2 skvělé potraviny na cukrovku a jako prevence proti cukrovce

Cukrovka je velmi nepříjemné civilizační onemocnění, které může postihnout skoro každého, ale většinou se jedná o důsledek nesprávných stravovacích návyků nebo problémů se slinivkou z různých důvodů. My… »

2 skvělé potraviny, díky kterým zůstane vás mozek ve skvělé kondici

 Skvělá funkce mozku je základem kvalitního života. Proto Vám představujeme 2 zajímavé potraviny, které činnosti mozku podpoří. Zařadíte-li tyto potraviny na váš jídelníček pravidelně, měli byste… »

2 super potraviny, které podporují a léčí játra

 Existují potraviny, které játrům pomáhají, a naopak ty, které jim škodí. Těm škodlivým bychom se neměli vyhýbat jen v době detoxikace, ale také v jakémkoli náročném období, kdy je naše… »

3 rady, jak podpořit vůli při hubnutí a zdravé stravě

 Ať již chcete zhubnout nebo se jen snažíte o dodržování zdravé stravy, tak na vás všude čhají pokušení. Pokud pomineme klasické regály s jídlem v supermarketech a obchodech, tak nejrizikovější… »

8 základních chyb ve výživě při hubnutí

 Snažíte se zhubnout a pořád vám to nejde? Možná děláte jednu ze zásadních notorických chyb, které se lidé ne a ne odnaučit. Na první pohled se může zdát, že jde o chyby, které hubnutí nemohou výrazně… »

Arašídy a arašídový olej se představují

Zobání arašídů patří k oblíbeným činnostem mnoha lidí, a pokud pomineme riziko přibírání na tělesné váze, které může při velké konzumaci arašidů hrozit, mají arašídy úžasné vlastnosti pro lidské zdraví.… »

Bezlaktózová dieta

 Existují lidé, kteří jsou alergičtí na laktózu. To pro ně znamená, že se musí vyhýbat všem mléčným výrobkům. Mnozí z nás si život bez mléčných výrobků nedovedou představit. Pokud se však na… »

Bezlepková dieta

 Existují lidé, kteří trpí onemocněním zvaným celiakie. Jde o takové onemocnění, kde jsou lidé citliví na lepek a nesmí jej tedy konzumovat.Citlivé je tenké střevo a není schopno lepek zpracovat.… »

Dieta při cukrovce pro cukrovkáře

 Diabetes mellitus neboli cukrovka trápí velkou část naší populace. Jde o chronické onemocnění, které souvisí s poruchou metabolismu sacharidů. Jde přitom o nedostaten inzulinu v těle. V dnešní… »

Dieta při ulcerozní kolitidě a bezlepkové nemoci

 Ačkoliv je ulcerozní kolitida poměrně vzácným onemocněním, objevit se však může i vnašem prostředí. Její výskyt je nejčastější právě ve vyspělejších zemích. Jde o onemocnění střev.Typickými příznaky… »

Dieta pro krevní skupinu 0

 Lidé, kteří mají krevní skupinu 0, se mohou chlubit tím, že vlastní vůbec nejstarší krevní skupinu, původce všech dalších typů krevních skupin.Tito lidé jsou lovci, masožrouti. Pokud chcete jíst… »

Dieta pro krevní skupinu A

 Pokud máte krevní skupinu A, může se rozhodnout pro speciální způsob stravování, který se vzhledem k vašemu krevnímu typu hodí nejvíce. Podle vědeckých výzkumů jsou osoby s A krevní skupinou… »

Dieta pro krevní skupinu AB

 Máte-li krevní skupinu AB, patří mezi lidi se vzácným druhem krevní skupiny. Tato skupina je označována jako skupina současnosti a představuje nejnovější druh. Podle výzkumů je počet lidí, kteří… »

Dieta pro krevní skupiny B

 Pokud se pohybujete v oblasti diet, jistě vám neunikla dieta, která je určená pro ty, kteří mají určitou konkrétní krevní skupinu. Tento typ diety je pro zdraví opravdu prospěšný.Pokud se však… »

Jak můžeme zdravou stravou ovlivnit zdraví očí

Oči jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů. Přitom se péče o ně velmi zanedbává. Jejich zásadní význam pro náš život si většinou uvědomíme až tehdy, když se nám zrak začne zhoršovat. Co můžeme udělat… »

Jak ovlivnit glykemický index

Glykemický index ukazuje, jak rychle po snědení nějakého jídla stoupá hladina cukru v krvi. Platí, že čím rychlejší je vzestup, tím obvykle hůře, protože se jedná o náročnější vliv na slinivku, cévní systém… »

Jak předcházet žlučníkovým kamenům

Ze žlučníkových kamenů se v posledních letech stala doslova kalamita, neboť obtížemi spojenými se žlučníkem trpí velmi mnoho lidí. Přinášíme vám několik tipů, které by měli podpořit prevenci žlučníkových… »

Jak se stravovat, pokud trpíte pálením žáhy

Pálení žáhy patří mezi časté zdravotní problémy, které většina lidí řeší antacidy. My vám poradíme, jak upravit jídelníček a životní styl.1. Nepijte kávu - káva v jakémkoliv množství, druhu i konzistence… »

Jaké ovoce jíst při hubnutí?

Přestože většina diet konzumaci ovoce příliš nedoporučuje, neboť má ovoce vyšší kalorické hodnoty a příliš nepodporuje, kvůli nedostatku bílkovin, růst svalů, je možné vybrané druhy ovoce konzumovat, pokud… »

Jaké potraviny podpoří i vybělí vaše zuby

Příroda je mocná čarodějka, a proto i v případě péče o zuby nám nadělila některé potraviny, které můžou pdopořit nejenom zdravé zuby, ale dokonce i jejich čištění a částečně i vybělení zubů.PomerančePři… »

Jaké potraviny pomáhají při zánětu vaječníků

Zánět vaječníků je velmi nepříjemným onemocněním, které může vést až k neplodnosti, proto je vhodné zařadit do stravy potraviny, které proti zánětu působí preventivně.Červené vínoV boji se zánětem… »

Jakým potravinám se snažte vyhnout

Mnoho potravin není zrovna nejzdravějších, ale některé stojí opravdu za zmínka, zejména pokud patří mezi oblíbené. Nerozhodujte se podle chutě a ani podle ceny, ale pouze podle kvality a přínosu potravin… »

Jaterní dieta

 Játra jsou velmi důležitým lidským orgánem a při jejich zanedbání a neléčení některých jaterních onemocnění může dojít až ke smrti nemocného. Proto je důležité problémy s játry nepodceňovat.… »

Která jídla jsou pro malé děti nebezpečná (aneb nevhodné potraviny pro děti)

Organismus malých dětí je citlivější a proto je důležité si dávat pozor na to, jaké potraviny jim k jídlu dáváte. Můžete tím ovlivnit jejich budoucí zdraví.Děti do stáří 6 měsícůPro takto malé děti v podstatě… »

Lecitin a jeho vliv na zdraví

 Lecitin je velmi důležitá látka, nacházející se ve všech buňkách v těle. Je důležitá pro chod organismu a podílí se na mnoha tělesných funkcích. Pokud vás zajímá, jaký má lecitin vliv na zdraví… »

Máte zdravotní problémy? Poradíme vám, jaký druh medu vám pomůže

Med patří mezi zázračné potraviny. Většina jeho konzumentů rozlišuje med lesní, luční a smíšený. Ovšem medů je mnohem více a každý z nich se více hodí na konkrétní nemoci.Lipový medJednoznačně jeden z… »

Omega 3 mastné kyseliny – nutnost, nebo fáma?

 Omega 3 mastné kyseliny. Hodně se o nich mluví, o tom, jak jsou prospěšné, že je lidské tělo potřebuje. Co to vlastně tyto kyseliny jsou, proč je údajně naše tělo potřebuje a je tomu opravdu tak?… »

Potraviny jako prevence proti obtížím s jícnem

Pálení žáhy nebo zhoršené polykání, to jsou jedny z mnoha ukazatelů, že můžete mít problémy s jícnem. Jak těmto potížím předcházet za pomoci vhodné stravy vám poradí náš článek.FenyklFenykl není jen zelenina… »

Potraviny proti ucpávání cév

Ucpávání cév a křečové žíly patří mezi nejvýznamnější kardiovaskulární choroby způsobující velkou část zdravotních problémů a úmrtí západního světa. Vedle celkového zdravotního stylu a pravidelného cvičení… »

Proč jíst sushi

Sushi se u nás postupně stává módní záležitostí, zejména mezi mladší generací ale výjimkou již nejsou ani strávníci středního věku, a chladnými nenechává ani pamětníky. Otázka tedy zní - je sushi zdravé?Co… »

Raw food, aneb syrová strava

Mezi vyznavači zdravého životního stylu se rozšiřuje další trend - raw food. Jedná se o konzumaci syrové stravy bez tepelné úpravy.Vyznavači tohoto stylu jsou nazýváni vitariány. Vitariánství má ve světě… »

Snažíte se zhubnout? Na toto ovoce si dejte pozor

Ovoce obecně patří mezi potraviny, které ve většině dietních opatření je omezováno. Přesto je ovoce potřebné, a některé druhy hubnutí i podporují. To ovšem není případ následujících druhů ovoce, které… »

Sojové mléko a jeho plusy a mínusy

Sojové mléko je velmi oblíbeným nápojem jak vageanů, tak všech zastánců zdravé výživy, přičemž nejčastěji je doporučování jako alternativa ke kravskému mléku.Plusy a výhody sojového mlékaNemá laktózu -… »

Strava a zdraví našich očí

 Člověk je typický oční tvor, říkají neurologové. Zrakem totiž přichází až 80 % podnětů, které smysly vnímáme. Protože je zrak pro každého přirozeně důležité, je dobré vědět, jak prospět vašim očím… »

Trápí vás bolavé klouby? Správná výživa může pomoct!

Bolesti kloubů se stávají běžnou součástí lidských životů. Různé degenerativní a jiné onemocnění pronásledují většinu obyvatelů vyspělého světa. Důvodem jsou hlavně obezita, nedostatek pohybu a chybný… »

Včelí produkty podpoří imunitu

 Současná doba je poměrně typická zejména tím, že lidská imunita se stále snižuje a naše rezistence vůči mnohým škodlivým vlivům je na hodně nízké úrovni. Pomoct si můžeme spoustou různých přírodních… »

Výživa u dětí - 4 problematické potraviny

Výživa u dospělých a dětí ma trochu odlišná pravidla. To si mnozí rodiče často neuvědomují. Proto přinášíme pohled na co si dát pozor a čeho se vyvarovat.SójaSójové produkty jsou velmi oblíbené hlavně… »

Zázračné citrony

Citrony patří mezi nejvíce dostupné jižní ovoce, které se k nám po celý rok dováží. Je to dobře, neboť citrony v sobě ukrývají mnoho blahodárných vlivů na lidský organismus. Které to jsou?Vitamin CJedna… »

Žlučníková dieta

 Pokud trpíte onemocněním žlučníku, pomoci vám může žlučníková dieta. Strava hraje při tomto onemocnění velmi důležitou roli a tam změna stravovacích návyků může značně zlepšit váš zdravotní stav.Žlučníkovou… »

 

Související články

2 super potraviny, k…

Zeleninove trziste autor foto Pavel Hanzal (c)

 Existují potraviny, které játrům pomáhají, a naopak ty,…

Proč jíst sushi

Ryby na trhu autor foto Pavel Hanzal (c)

Sushi se u nás postupně stává módní záležitostí, zejména mezi…

2 skvělé potraviny, …

Ryby na trhu autor foto Pavel Hanzal (c)

 Skvělá funkce mozku je základem kvalitního života. Proto…

Zázračné citrony

Ovoce autor foto Pavel Hanzal (c)

Citrony patří mezi nejvíce dostupné jižní ovoce, které se k nám…