Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Cvičení Recepty Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Psychiatrie

2 4 B K M N P S
2 skvělé potraviny, díky kterým zůstane vás mozek ve skvělé kondici

 Skvělá funkce mozku je základem kvalitního života. Proto Vám představujeme 2 zajímavé potraviny, které činnosti mozku podpoří. Zařadíte-li tyto potraviny na váš jídelníček pravidelně, měli byste… »

4 časté příznaky schizofrenie

 Utíkání od realitySchizofrenie je duševním onemocněním, kdy se rozpadá osobnost hlavně po emocionální stránce. Nejčastěji se projevuje změnou myšlení, jednání a poruchami citů. Pacienti tíhnou k útěkům… »

Bipolární porucha - příznaky 1/2

Značné výkyvy náladBipolární porucha je známá rovněž pod pojmenováním manio-depresivní psychóza. Jedná se o onemocnění, kdy se u pacientů objevují velké výkyvy nálad, ale také změny ve schopnosti pracovat.… »

Bipolární porucha - příznaky 2/2

 Nesrozumitelné projevyPacienti mají sklony k neustálému líčení vtipných i vulgárních příběhů a situací. Neberou ohledy na společnost. Vyjadřování probíhá většinou nesouvisle a nemá moc smysl.… »

Koktavost - její příčiny, příznaky a možnosti léčby

 Koktavost je porucha řeči. Někdy se jí také odborně říká balbutismus. Tato porucha se projevuje nechtěným opakováním slabik a plynulost řeči je přerušována nesprávným prodlužováním či zkracováním… »

Maniodepresivní psychóza

 Maniodepresivní psychóza je velmi závažná psychická porucha, při níž dochází k periodickým výkyvům ve změnách nálad, elementárních mentálních činností a celkové funkce organismu.Je to choroba,… »

Návod jak poznat lež 2/2

 Křivý úsměvLhář mívá křivý úsměv. Je to proto, že něco skrývá, všechno jakoby neodhaluje, snaží se něco zatajit a tím pádem mu tělo, v tomto případě mimické svaly, sval obličeje, nedovolují,… »

Proč funguje psychosomatika 1/2

 Mnoho nemocí vzniká v hlavěAč se to může zdát jako příliš nadnesená informace, tak faktem je, že mnoho nemocí je právě spojeno s myšlením. Nejčastěji je příčinou dlouhodobé vyčerpání, které… »

Proč funguje psychosomatika 2/2

 Nastavení mysli se projevuje na zdraví celého organismuPokud tedy budeme žít s pocitem, že brzy zemřeme na vážnou nemoc, může se tak po nějaké době stát. Zde je totiž rozhodující právě to, jak… »

Schizofrenie a její příčiny, projevy a možnosti léčby

 Schizofrenie je psychická porucha, které se také často říká rozpolcení osobnosti. Je to endogenní psychóza, která zasahuje zejména emocionální části lidské psychiky a způsobuje postupný rozklad osobnosti.Obvyklé… »

 

Související články

Maniodepresivní psyc…

Vetrnik s naplni autor Pavel Hanzal (c)

 Maniodepresivní psychóza je velmi závažná psychická porucha,…

4 časté příznaky sch…

Jidlo hmyz Thajsko autor foto Pavel Hanzal (c)

 Utíkání od realitySchizofrenie je duševním onemocněním,…

Koktavost - její pří…

Zamky na Loire zamek Chanonceau autor foto Pavel Hanzal (c)

 Koktavost je porucha řeči. Někdy se jí také odborně říká…

Schizofrenie a její …

Thassos krajina u more_autor foto Pavel Hanzal (c)

 Schizofrenie je psychická porucha, které se také často…