Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Cvičení Recepty Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Onkologie

A K M R S
Annona graviola dokáže zničit rakovinné bujení

 Poměrně neznámou rostlinou, která má ale doslova magické účinky na lidské zdraví, je annona ostnitá. Tento plod stromu zvaného graviola funguje jako doslova zabiják buněk rakoviny v lidském… »

Kaposiho sarkom - příčiny, příznaky a léčba

 Kaposiho sarkom je typ onemocnění, které má nádorový charakter. Je to virové onemocnění způsobené takzvaným herpes virem.Obvyklé příčiny Kaposiho sarkomuZa běžného stavu se lidský imunitní systém… »

Medicinální houba Reishi pomáhá proti rakovině

Léčivé houby získávají na čím dál větší oblibě. Oprávněně! Výsledky přírodní léčby za pomoci různých hub jsou často úspěšné. Navíc se nejedná o pouhé babské recepty. Nejnovější výzkum totiž prokázal,… »

Možné příznaky některých druhů rakoviny

U nádorových onemocnění platí, že čím dříve se na ně přijde, tím je větší šance se z rakoviny plně uzdravit. Připravili jsme si pro vás základní přehled příznaků, které byste rozhodně neměli podcenit.Nádory… »

Rakovina děložního čípku a její příznaky - dokončení

 Problémy při močeníJestliže cítíte pálení při močení nebo přímo trpíte během močení bolestí, může se jednat o rakovinu děložního čípku. Tyto příznaky se však shodují také se zánětem močového měchýře,… »

Rakovina děložního čípku a její příznaky - první část

 Nádory děložního čípkuKarcinom děložního čípku způsobují lidské papilomaviry, které způsobují infekce. Infekce se nemusí mnohdy nijak projevovat a odezní. Neléčené nebo zanedbané léčení vede k vyššímu… »

Seznamte se s druhy biologické léčby 1/2

 Monoklonární protilátkyPodávané látky, které jsou protilátkami danému onemocnění, jeho příčin. Vytváří se uměle a na základě antigenu, který je přítomen. Nevýhodou této léčby je právě možnost vzniku… »

Seznamte se s druhy biologické léčby 2/2

 Inhibitory tyrosinkinázyZablokováním receptorů pro to, aby dále nerozšiřovaly informace a dále se neroznožovaly, respektive co se týče růstu buněk které spojují, funguje biologická léčba inhibitory… »

Seznamte se s druhy chemoterapie 1/2

 Adjuvantní chemoterapieKlasická léčba po operaci nádoru. Jakmile je diagnostikována rakovina, posléze se určití stadium i léčba. Nejčastější bývá operace, která odstraní nádor. Ne vždy je to samozřejmě… »

Seznamte se s druhy chemoterapie 2/2

 KurativníNa rozdíl od adjuvantní a neoadjuvantní terapie je kurativní chemoterapie silnou a cílenou. Adjuvantní chemoterapie se podává pacientům po operaci za cíl ustálit léčbu. Neoadjuvantní je… »

 

Související články

Rakovina děložního č…

Hodiny keramicke autor foto Pavel Hanzal (c)

 Problémy při močeníJestliže cítíte pálení při močení nebo…

Kaposiho sarkom - př…

Dezinfekce kyslicnik autor foto Pavel Hanzal (c)

 Kaposiho sarkom je typ onemocnění, které má nádorový charakter.…

Možné příznaky někte…

Poliklinika autor foto Pavel Hanzal (c)

U nádorových onemocnění platí, že čím dříve se na ně přijde,…

Annona graviola doká…

Zeleny caj salek autor foto Pavel Hanzal (c)

 Poměrně neznámou rostlinou, která má ale doslova magické…