Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Cvičení Recepty Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Psychika

B J M P S
Bipolární porucha - příznaky 1/2

Značné výkyvy náladBipolární porucha je známá rovněž pod pojmenováním manio-depresivní psychóza. Jedná se o onemocnění, kdy se u pacientů objevují velké výkyvy nálad, ale také změny ve schopnosti pracovat.… »

Bipolární porucha - příznaky 2/2

 Nesrozumitelné projevyPacienti mají sklony k neustálému líčení vtipných i vulgárních příběhů a situací. Neberou ohledy na společnost. Vyjadřování probíhá většinou nesouvisle a nemá moc smysl.… »

Jak se vyrovnat s výčitkami kvůli umístění rodiče do domova seniorů

 Umístění rodičů do domova seniorů je bohužel jakousi nedílnou součástí života mnohých z nás. Pokud se již člověk o sebe nedokáže efektivně postarat, pak nezbude, než aby šel do domova důchodců,… »

Maniodepresivní psychóza

 Maniodepresivní psychóza je velmi závažná psychická porucha, při níž dochází k periodickým výkyvům ve změnách nálad, elementárních mentálních činností a celkové funkce organismu.Je to choroba,… »

Proč funguje psychosomatika 1/2

 Mnoho nemocí vzniká v hlavěAč se to může zdát jako příliš nadnesená informace, tak faktem je, že mnoho nemocí je právě spojeno s myšlením. Nejčastěji je příčinou dlouhodobé vyčerpání, které… »

Proč funguje psychosomatika 2/2

 Nastavení mysli se projevuje na zdraví celého organismuPokud tedy budeme žít s pocitem, že brzy zemřeme na vážnou nemoc, může se tak po nějaké době stát. Zde je totiž rozhodující právě to, jak… »

Schizofrenie a její příčiny, projevy a možnosti léčby

 Schizofrenie je psychická porucha, které se také často říká rozpolcení osobnosti. Je to endogenní psychóza, která zasahuje zejména emocionální části lidské psychiky a způsobuje postupný rozklad osobnosti.Obvyklé… »

 

Související články

Jak se vyrovnat s vý…

Srdicko svicka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Umístění rodičů do domova seniorů je bohužel jakousi nedílnou…

Schizofrenie a její …

Thassos krajina u more_autor foto Pavel Hanzal (c)

 Schizofrenie je psychická porucha, které se také často…

Maniodepresivní psyc…

Vetrnik s naplni autor Pavel Hanzal (c)

 Maniodepresivní psychóza je velmi závažná psychická porucha,…