Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Cvičení Recepty Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Nervový systém

5 A B J K M P Z
5 možných příznaků roztroušené sklerózy

 Bez specifických projevůRoztroušená skleróza postihuje různé části míchy nebo mozku. Neprojevuje se žádnými specifickými znaky a podobá se různým jiným neurologickým onemocněním. Najdou se však i… »

ALS - další příznaky

 Různé příznaky začátku nemociPříznaky ALS se značně liší u jednotlivých pacientů. U někoho se projevují svalové záškuby a stahy, hlavně na nohách a na rukou. Jiní mají potíže s vyslovováním… »

ALS a její příznaky

 Úbytky motorických neuronůALS je amyotrofická laterální skleróza. Konkrétně se jedná o degeneraci postihující periferní i centrální motoneuron. Úbytek motorických neuronů vede k kortikospinální degeneraci… »

Alzheimerova choroba - projevy a příčiny

 Alzheimerova choroba je jedna z řady nemocí, které se vyskytují rok od roku ve vyšší míře. Je to způsobeno jednak celkovým stárnutím populace a zvyšující se naděje na dožití, jednak dalšími… »

Alzheimerova choroba - projevy a příznaky 1/2

Nenápadný nástup nemociAlzheimerova choroba se nemusí projevovat jenom u starších lidí, ale vyskytuje se u nich nejčastěji. Postižená starší osoba stále něco hledá, což nemusí být vzhledem k věku… »

Alzheimerova choroba - projevy a příznaky 2/2

 Zhoršené racionální úsudkyLidé s Alzheimerovou nemocí ztrácí schopnost jednat racionálně v mnoha životních situacích. Hlídání dítěte povede například k tomu, že o něm za chvíli nebudou… »

Bipolární porucha - příznaky 1/2

Značné výkyvy náladBipolární porucha je známá rovněž pod pojmenováním manio-depresivní psychóza. Jedná se o onemocnění, kdy se u pacientů objevují velké výkyvy nálad, ale také změny ve schopnosti pracovat.… »

Bipolární porucha - příznaky 2/2

 Nesrozumitelné projevyPacienti mají sklony k neustálému líčení vtipných i vulgárních příběhů a situací. Neberou ohledy na společnost. Vyjadřování probíhá většinou nesouvisle a nemá moc smysl.… »

Borelióza, jak ji poznat, příznaky 1/2

 Skvrna v červené barvěHlavním příznakem časné nákazy boreliozy je červená skvrna. Jedná se o homogenní druh skvrny nebo typ, který bledne od prostředka. Ke vzniku dochází již po několika dnech, ale… »

Borelióza, jak ji poznat, příznaky 2/2

 Bolestivost kloubůNapadnutí kloubů se neprojevuje pokaždé. Je tedy možné, že po nákaze boreliozou budete mít problémy s pohybovým ústrojím, ale borelie se může šířit v těle i na jiná místa,… »

Jak se projevuje mozková mrtvice

 Bolesti hlavyNejčastěji mrtvice vzniká při ucpání přívodné tepny krevní sraženinou. Po mrtvici se projevuje silná a náhlá bolest hlavy. Jedná se o tak silnou bolest, že ji mohou doprovázet také poruchy… »

Kinetóza - cestovní nevolnost - příčiny, projevy, léčba

 S cestovní nevolností se určitě setkal každý, ať již jde o zkušenost na vlastní kůži nebo v blízkém okolí. Co to vlastně cestovní nevolnost, odborně nazývaná kinetóza je a jak si s ní poradit?Kinetóza… »

Moderní možnosti léčby a prevence Alzheimerovy nemoci

 Stáří je pochopitelně jedním ze stádií života, nicméně ne u všech probíhá bez komplikací. Spousta z nás trpí nepříjemnými a často nevyléčitelnými nemocemi. Typickým strašákem každého z nás… »

Parkinsonova choroba - co to je, projevy a příčiny

 Parkinsonova choroba patří k fenoménům současnosti. Se stárnoucí populací dochází k rozvoji chorob, které se dříve v takové míře nevyskytovaly, a Parkinsonova choroba je jednou z nich. Co… »

Zánět mozkových blan (meningitida) - příčiny, průběh, rizika a léčba 1/2

 Co je zánět mozkových blanNeboli meningitida je vážné onemocnění postihující mozkové blány, a tak mozek a nervovou soustavu. Nemoc je o to závažnější, neboť její průběh je často velice rychlý a bohužel… »

Zánět mozkových blan (meningitida) - příčiny, průběh, rizika a léčba 2/2

 Jak probíhá léčbaZánět mozkových blan je nemoc, která má rychlý průběh, a proto je potřeba ji co nejdříve definovat a také ihned zasáhnout. Nemocný je po diagnostikování hospitalizován a jsou mu… »

 

Související články

Alzheimerova choroba…

Zahrada autor foto Pavel Hanzal (c)

 Alzheimerova choroba je jedna z řady nemocí, které…

ALS a její příznaky…

Rajcatka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Úbytky motorických neuronůALS je amyotrofická laterální…

Bipolární porucha - …

Jidlo hmyz Thajsko autor foto Pavel Hanzal (c)

 Nesrozumitelné projevyPacienti mají sklony k neustálému…

Jak se projevuje moz…

Prasky leky autor foto Pavel Hanzal (c)

 Bolesti hlavyNejčastěji mrtvice vzniká při ucpání přívodné…